راه‌های زیادی برای اقامت امارات یا اقامت دبی وجود دارد که اتباع ایرانی متقاضی مهاجرت می‌توانند متناسب با شرایط خود یکی از روش‌ها را انتخاب کنند. با ما همراه باشید تا روش های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان را مورد بررسی قرار دهیم.

احتمالا تا کنون چیزهای زیادی راجع‌به زندگی و اقامت در امارات شنیده‌اید. این کشور پرآوازه برای اتباع خارجی از محبوبیت بسیاری برخوردار است. شرایط ایده‌ال زندگی در این کشور سبب شده بسیاری از افرادی که فکر مهاجرت را در سر می‌پرورانند، به اقامت در این کشور فکر کنند. آنچه در این بین مورد مورد توجه قرار می‌گیرد، روش‌ های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان است. اگرچه روش‌های اخذ اقامت در این کشور با روش‌های مرسوم در کشورهای دیگر متفاوت است و برای اخذ اقامت دائم آن روش‌های سختگیرانه‌ای تعریف شده است؛ اما به هر حال راه‌های زیادی برای اقامت موقت این کشور وجود دارد که اتباع ایرانی متقاضی مهاجرت می‌توانند متناسب با شرایط خود یکی از روش‌ها را انتخاب کنند. با ما همراه باشید تا روش های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان را مورد بررسی قرار دهیم.

اقامت دبی با ثبت شرکت از نارین سفر

مزایای اخذ اقامت دبی

قبل از اینکه روش‌ های اخذ اقامت دبی و شرایط اقامت در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم، بهتر است مختصری راجع‌به مزایای اقامت دبی صحبت کنیم. اگرچه ممکن است اطلاعات بسیاری راجع‌به آن شنیده باشید؛ اما اگر به شرح مختصری از آن بپردازیم، خالی از لطف نخواهد بود. امارات به‌عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه خاورمیانه از پتانسیل رشد بالایی در زمینه‌های مختلف برخوردار است. اگرچه امارات از ذخایر نفتی عظیمی برخوردار است؛ اما در تلاش است که بدون اتکا به این منابع، پایه‌های رشد و آبادانی خود را مستحکم کند.

افراد بومی و اتباع خارجی در امارات از حقوق و مزایای بسیاری بهره‌مند هستند، طوری که بیشتر جمعیت این کشور را افراد غیربومی و خارجی تشکیل می‌دهند. کشور امارات علاوه‌بر فرصت‌های شغلی متعدد، حقوق و دستمزد بالای کارگران و کارکنان، عدم وجود مالیات، هزینه‌های ایده‌آل زندگی، سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و سایر مزایایی که برای همه اتباع خارجی دارد، برای ایرانیان از جنبه‌های دیگر نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. این کشور به دلیل همسایگی با ایران و مذهب و فرهنگ نسبتا مشابه، انتخاب ایده‌آلی برای ایرانیانی است که قصد مهاجرت دارند. روش‌ های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان شامل برنامه‌های مختلفی است که مهاجرت را برای اتباع ایرانی آسان می‌سازد. در ادامه راجع‌به این روش‌ها صحبت خواهیم کرد

چگونه اقامت دبی بگیریم؟

اقامت در هر کشوری به دو دسته موقت و غیر موقت تقسیم‌بندی می‌شود و برای هر کدام نیز روش‌های مختلفی تعریف شده است. برای اینکه به پاسخ سوال چگونه اقامت دبی بگیریم؟ برسید، لازم است بدانید که اقامت دائم دبی با روش اخذ این نوع اقامت در سایر کشورهای اروپایی تفاوت‌های چشمگیری دارد. این کشور برای اخذ تابعیت قوانین سختگیرانه‌ای دارد و اکثر روش‌های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان امکان اقامت موقت در این کشور را فراهم می‌سازد. برای اخذ ویزای موقت نیز روش‌های مختلفی از جمله خرید خانه در دبی، ثبت شرکت، استارتاپ، ازدواج، تولد فرزند، تحصیل و … وجود دارد و تمام افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند برای اخذ ویزای موقت امارات اقدام کنند.

لازم به ذکر است که شرایط اقامت دبی برای ایرانیان با سایر اتباع خارجی تفاوتی ندارد. افراد واجد شرایط از جمله افرادی که ملکی در دبی خرید کرده‌اند، افرادی که قصد کار کردن در اداره یا شرکت خصوصی در امارات را دارند یا حتی به دنبال کارگری در این کشور هستند، افرادی که قصد تحصیل در موسسات آموزشی امارات را دارند، افرادی که در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند و سایر افراد با شرایط مناسب می‌توانند پس از طی کردن مراحل اداری، ویزای موقت این کشور را به مدت سه سال دریافت کنند.

اقامت دبی با ثبت شرکت

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان

برای هر یک از روش‌های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان، شرایط خاصی تعریف شده که در ادامه ضمن معرفی این روش‌ها شروط لازم برای آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک

یکی از ساده‌ترین روش‌‌های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان، خرید خانه در دبی یا شهرهای دیگر امارات متحده عربی است. برای خرید ملک باید منطقه‌ای را انتخاب کنید که توسط دولت امارات تایید شده باشد. ارزش ملک نیز باید حداقل یک میلیون درهم باشد. ویزایی که از این طریق دریافت می‌کنید، دو سال اعتبار دارد و تا مادامی که ملک به نام شما باشد، می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید.

اگر سرمایه شما برای خرید ملک در امارات کافی نباشد، می‌توانید از تسهیلات بانکی استفاده کنید. در این صورت نیز باید حداقل نصف قیمت ملک را پرداخت کنید. به این ترتیب اگر بخواهید تمام هزینه خرید ملک را از طریق وام تامین کنید، اجازه مهاجرت به امارات را دریافت نخواهید کرد. ملک خریداری شده باید مسکونی بوده و مراحل ساخت آن به پایان رسیده باشد. شما تا حداقل ۳ سال اجازه فروش این ملک را نخواهید داشت. هرچه هزینه‌ای که برای خرید ملک در دبی یا امارات پرداخت می‌کنید، بیشتر باشد، اقامت طولانی‌تری دریافت خواهید کرد.

اخذ اقامت امارات از طریق کار

یکی از رایج‌ترین روش‌های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان، اخذ ویزای کاری است. برای اینکه بتوانید از طریق کار اقامت این کشور را دریافت کنید، باید از سوی یک کارفرمای اماراتی دعوتنامه رسمی دریافت کنید. کارفرما نیز باید تبعه امارات بوده و تمامی مراحل قانونی برای جذب نیروی کار را پشت سر بگذارد تا اداره کار این کشور تأیید کند که هیچ نیروی کار اماراتی برای آن شغل وجود ندارد. پس از آن می‌توانید با کارفرمای خود وارد مذاکره شده و برای اخذ ویزا اقدام کنید.

پتانسیل بالای رشد اقتصادی در دبی و امارات سبب شده که شرکت‌های بین‌المللی بسیاری بیزینس خود را در این کشور ادامه دهند. اگر اتباع ایرانی بتوانند ویزای کاری بگیرند، آینده درخشانی در این کشور خواهند داشت. جالب آن است که حتی کارگران ساده نیز می‌توانند در پروژه‌های ساختمانی و موقعیت‌های دیگر مشغول به‌کار شده و درآمدهای بالایی کسب کنند.

اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج

همانطور که گفتیم روش های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان یا هر اتباع خارجی دیگر با روش اخذ اقامت سایر کشورها متفاوت است و در اقامت دبی و امارات سخت‌گیری‌های بیشتری دیده می‌شود. اقامت دبی از طریق ازدواج به این صورت است که تنها تبعه خارجی زن می‌تواند ضمن ازدواج با مرد مقیم امارات، اقامت این کشور را اخذ کند. درصورتی‌که یک مرد غیر بومی امارات با یک زن مقیم این کشور ازدواج کند، نمی‌تواند برای دریافت اقامت از این طریق اقدام کند‌. مگر اینکه ثابت کند از نظر مالی در سطحی است که می‌تواند هزینه‌های زندگی همسر خود را تأمین کند. اگر این ازدواج به طلاق منجر شود، تابعیت فرد خارجی نیز باطل می‌شود.

اگر ایرانیان یا سایر اتباع خارجی از طریق ثبت شرکت یا کار در امارات اقامت گزینند، می‌توانند از خانواده خود برای زندگی در این کشور حمایت کنند. تنها کافیست که اثبات کنند حقوق آن‌ها طبق هزینه‌های زندگی در امارات برای تأمین مایحتاج خانواده کافیست. البته باید محلی هم برای زندگی داشته باشند.

اخذ اقامت امارات از طریق تحصیل

از ایده‌آل‌ترین شرایط اقامت دبی برای ایرانیان، اخذ ویزای تحصیلی است. ازآنجاکه نظام آموزشی امارات مطابق با سیستم آموزشی کشورهای پیشرفته اروپایی است، تحصیل در این کشور از محبوبیت بسیاری برخوردار است. افرادی که قصد ادامه تحصیلات دانشگاهی را دارند، می‌توانند از طریق تحصیل در موسسات آموزشی امارات و دبی، ویزای دانشجویی این کشور را دریافت کنند. این ویزا دارای اعتبار یک ساله است و دانشجویان باید هر سال آن را تمدید کنند. جالب آن است که دولت امارات برای دانشجویان خارجی که از مدرسه یا دانشگاه قبلی خود با نمره عالی فارغ‌التحصیل شده‌اند، ویزای بلند مدت ۵ ساله را ارائه می‌دهد.اقامت دبی 2 ساله

دانشجویان ایرانی که به دنبال ویزای تحصیلی امارات هستند، باید از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند، نامه پذیرش رسمی را دریافت کنند. پس از آن باید برخی از آزمایش‌های پزشکی را انجام داده و تاییدیه اداره کل اقامت و امور خارجی مربوطه را دریافت کنند. مهم‌تر آن است که دانشجو باید یک حامی مالی داشته باشد. این اسپانسر مالی می‌تواند دانشگاه یا یکی از بستگان دانشجو باشد.

اخذ اقامت امارات از طریق استارتاپ

راه‌اندازی استارتاپ یکی از روش‌های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان است که شرایط آن نسبت به سایر روش‌ها آسان‌تر و ایده‌آل‌تر به نظر می‌رسد. ایرانیان متقاضی مهاجرت می‌توانند به‌عنوان کارآفرین استارتاپ خود را در کشور امارات ایجاد کرده و از مزایای آن مانند: مالکیت ۱۰۰ درصدی کسب‌وکار، درآمد شخصی و مالیات صفر درصد بهره‌مند شوند. نکته مهم و جالب آن است که متقاضیان می‌توانند در صورت راه‌اندازی استارتاپ خود در امارات یا دبی به‌صورت طولانی مدت در این کشور اقامت کرده و حتی بازنشسته شوند.

نحوه اقامت دبی برای ایرانیان به این صورت است که کارآفرینان متقاضی مهاجرت باید نوع فعالیت خود را مشخص کرده و بر اساس آن فرم قانونی مناسبی را انتخاب کنند. انتخاب یک نام تجاری مناسب در کشور امارات بسیار مهم است و بر اساس شرایط خاصی انتخاب می‌شود. اتباع خارجی باید بعد از انتخاب نام مناسب برای شرکت، تاییدیه اولیه دولت را دریافت کرده و بعد از دریافت مجوزهای لازم مدارک خود را به همراه هزینه‌های مربوطه ارائه دهند.

اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

از دیگر روش‌های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان، ثبت شرکت است که متقاضیان می‌توانند از طریق آن ویزای سه ساله این کشور را به‌دست آورند. پس از اینکه متقاضیان شرکت خود را در امارات یا دبی به ثبت رساندند، می‌توانند برای خانواده خود درخواست اقامت ارسال کنند. اتباع خارجی می‌توانند با استفاده از ویزایی که از این طریق اخذ می‌کنند، مجوز اقامت در امارات را نیز دریافت کرده و از تمام حقوق و مزایایی که برای شرکت‌ها تعریف شده، بهره‌مند شوند. خوشبختانه شرایط اقامت دبی برای ایرانیان از طریق ثبت شرکت آسان‌تر است و صاحبین شرکت‌ها می‌توانند تا هر زمان که می‌خواهند ویزای سه ساله خود را تمدید کنند. در مورد محل راه‌اندازی شرکت در امارات یا دبی نیز هیچ محدودیتی تعریف نشده است.

اخذ اقامت امارات از طریق تولد فرزند

در مبحث تابعیت فرزند به‌عنوان یکی از روش های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان چند نکته خاص وجود دارد. در تمام کشورهای دنیا بر اساس اصل حق خاک و اصل حق خون به فرزندان متولد شده تابعیت داده می‌شود. در کشور امارات فرزندان متولد شده می‌توانند بر اساس اصل حق خون تابعیت این کشور را دریافت کنند. برای اینکه فرزند تازه متولد شده در امارات بتواند اقامت این کشور را دریافت کند، باید دارای پدر و مادر اماراتی باشد. در غیر این صورت اگر فرزندی که در امارات متولد شده پدر و مادر نامعلومی داشته باشد یا مادر فرزند، اماراتی و پدر او نامعلوم باشد، می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

اخذ اقامت امارات از طریق استعدادهای برتر

یکی از جالب‌ترین روش‌های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان، مهاجرت از طریق استعدادهای برتر است. به‌عنوان مثال ورزشکاران شناخته‌شده در سطح بین‌الملل، قهرمانان ورزشی، مربیان مطرح و داوران می‌توانند برای مهاجرت به این کشور درخواست دهند. برای این منظور باید با یک باشگاه یا فدراسیون ورزشی یک قرارداد رسمی منعقد سازند. علاوه‌برآن پزشکان، محققان یا سایر افراد که در حوزه‌های تخصصی حداقل ده سال سابقه کاری دارند، می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

نکته: در مورد نحوه اقامت دبی برای ایرانیان یا اقامت امارات یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که دولت امارات به اتباع خارجی اقامت دائمی نمی‌دهد. متقاضیان مهاجرت به این کشور تنها در صورتی می‌توانند پاسپورت آن را دریافت کنند که سال‌های طولانی در امارات زندگی کرده و به صورت مرتب ویزای خود را تمدید کرده باشند. این افراد می‌توانند پس از گذشت ۳۰ سال برای دریافت پاسپورت امارات اقدام کنند. هر چند ممکن است در طول این سال‌ها نظر دولت امارات برای اعطای اقامت دائم تغییر کند؛ بنابراین نمی‌توان با قطعیت راجع‌به آن صحبت کرد؛ اما در کل اگر ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند، بتوانند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند، یک زندگی ایده‌آل را در جایی دور از مرزهای میهن خود خواهند داشت. ایرانیان و سایر اتباع خارجی می‌توانند با ویزای اقامت امارات برای مدت طولانی در این کشور زندگی کنند. این ویزا بسته به نوع آن ۲ تا ۱۰ سال اعتبار دارد و هر چند بار که افراد نیاز داشته باشند، می‌توانند آن را تمدید کنند.

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

هزینه‌های جاری اقامت در امارات

تا اینجا معمول‌ترین روش‌ های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان را مورد بررسی قرار دادیم؛ بنابراین به خوبی می‌دانید که چگونه اقامت دبی بگیریم؟ همانطور که گفتیم برای هر یک از این روش‌ها شرایط خاصی تعیین شده است. در مورد هزینه‌های اقامت در دبی و امارات نیز باید بگوییم که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه با‌توجه‌به مدت زمانی که ویزای متقاضیان صادر می‌شود، متغیر است. هزینه دریافت ویزای یک ساله امارات چیزی حدود ۱۰۰ درهم است. هزینه رسیدگی به درخواست شما بسته به اینکه در کدام محل ارائه شده نیز متفاوت است. معمولا درخواست‌های حضوری نسبت به ارائه درخواست به‌صورت آنلاین با هزینه بیشتری همراه است. از بین روش‌های معرفی شده، ساده‌ترین شرایط اقامت دبی برای ایرانیان ثبت شرکت است. با ثبت شرکت در کشور امارات می‌توانید با هزینه بسیار کمتر نسبت به سایر روش‌ها، ویزای دو یا سه ساله امارات را دریافت کنید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت دبی

مسلما هر یک از روش های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان به یک‌سری مدارک عمومی و یک‌سری مدارک خاص متناسب با نوع ویزا نیاز دارد. از مدارک عمومی مورد نیاز برای ویزای اقامتی امارات می‌توان به فرم درخواست ویزا اشاره کرد که باید آن را به‌صورت حضوری از مراکز مربوطه یا به صورت آنلاین دریافت کنید. سایر مدارک نیز شامل: اصل پاسپورت، عکس پاسپورتی که مطابق با قوانین تعریف شده در امارات گرفته شده، مدارک پزشکی کامل یا به عبارتی مدارکی که ثابت کند آزمایش‌های پزشکی را انجام داده‌اید، ویزای ورود به امارات، مدرک دریافت طرح‌های بیمه درمانی امارات و مدارکی از این می‌شود. جالب است بدانید برای اقامت در کشور امارات یا دبی به مدرک زبان نیازی ندارید. در واقع مدرک زبان شرط لازم برای ورود به این کشور نیست.

پروسه اخذ اقامت دبی چقد زمان می‌برد؟

طبیعتا این پروسه اقامتی مراحل خاصی دارد که باید به درستی پشت سر بگذارید تا با مشکل مواجه نشوید. اینکه کدام روش را برای اقامت انتخاب کنید، نقش بسیار مهمی در مدت زمان اخذ ویزای آن دارد. شما باید مطابق با نحوه اقامت دبی برای ایرانیان مدارک لازم را تهیه کرده و منتظر تأییدیه‌های لازم باشید. پس از اینکه مدارک تکمیل شده را ارائه دهید، حدود ۳ الی ۲۰ روز کاری طول می‌کشد تا درخواست مجوز ورود به امارات پردازش و بررسی شود. هرچه بررسی سوابق و مدارک شما سریع‌تر انجام شود، روند اخذ ویزا تسریع می‌شود.

جمع‌بندی

در این مطلب از نارین سفر، روش‌های دریافت اقامت امارات برای ایرانیان را مورد بررسی قرار دادیم. اگر از خود می‌پرسید که چگونه اقامت دبی بگیریم؟ یا نحوه اقامت دبی برای ایرانیان چگونه است؟ باید تمام روش‌های اقامت در امارات را مورد بررسی قرار دهید. ازآنجاکه شرایط اقامت دبی برای ایرانیان بر اساس روش اقامتی تعیین می‌شود، لازم است که ابتدا با تمام روش‌های مهاجرتی آشنا شده و سپس شرایط خود را برای انتخاب یک روش آسان و ارزان بسنجید.

شما می‌توانید از طریق کار، تحصیل، ثبت شرکت، استارتاپ، ازدواج و روش‌های دیگر به این کشور مهاجرت کنید. البته همانطور که می‌دانید امکان اخذ اقامت دائم در این کشور تحت شرایط بسیار سخت‌گیرانه‌ای امکان‌پذیر است و باید حداقل ۳۰ سال در این کشور اقامت داشته باشید. ویزاهای اقامتی دبی و امارات دو تا ده سال اعتبار دارند و باید پس از اتمام اعتبار تمدید شوند. به هر حال اگر بخوانید اقامت این کشور را دریافت کنید، آینده درخشانی در انتظارتان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *